Add your review
EMP.BST.001 - Knife Sterilizer
AED 659.00
in stock
5-7 Days
Professional knife sterilizer with 10-knife capacity, stainless steel body, and timer control. Ideal for hygienic kitchen operations. Read more
Description
Specifications
| Brand Name | EMPERO |
| Product Origin | Turkey |
| Model | STER UV 16W |
| Capacity | 10 Knives |
| Power & Voltage Requirement | 230 V / 50–60 Hz / 3 kW |
| Dimensions | 552 × 131 × 620 mm (W x D x H ) |
| Warranty | 12 months |
| Product Condition | New |
| Installation Service Condition | Installation, Testing and Commissioning are included. |
0 stars based on 0 reviews
0 Reviews





Food & Beverage
Kitchen & Bar Equipment
Smallware & Accessories
Deals



