IM-30CNE Self-contained Cube Ice Maker
This Hoshizaki IM-30CNE is a self-contained cube ice maker producing up to 28 kg of high-quality cube ice per 24 hours. Meeting even the strictest hygiene requirements, this true allrounder offers many application possibilities in segments including the f Read more
This Hoshizaki IM-30CNE is a self-contained cube ice maker producing up to 28 kg of high-quality cube ice per 24 hours. Meeting even the strictest hygiene requirements, this true allrounder offers many application possibilities in segments including the foodservice and medical sector.
All Cubers are equipped with an electronic control system. This ensures an optimized ice-making process, even under varying circumstances. Without additional manual assistance or adjustments required, our Cubers produce generous amounts of ice cubes, at a consistently high quality.
| Brand Name | HOSHIZAKI |
| Product Origin | UK |
| Model | IM-30 CNE |
| Capacity | Production capacity: 28 kg / 24h |
| Power & Voltage Requirement | 1/220 - 240V/50Hz |
| Dimensions | 398 mm x 451 mm x 695 mm |
| Warranty | 12 months |
| Product Condition | New |
| Installation Service Condition | supply |





Food & Beverage
Kitchen & Bar Equipment
Smallware & Accessories
Deals


Spec Sheet